Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

W dniach 22-29 lipca 2018 jest obchodzony 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich.

 Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. (JK)

O godzinie 16.00 odbyła się  Uroczysta Msza Św. w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia NMP w Kielcach w intencji wszystkich kierowców i dobroczyńców Ml VA Polska pod przewodnictwem J.E. bpa Jana Piotrowskiego Ordynariusza Diecezji Kieleckiej oraz J.E. bpa Jean-Jacques Koffi Oi Koffi Ordynariusza Diecezji San Pedro-en-Côte d’Ivoire na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

W uroczystościach rozpoczęcia 19. Ogólnopolskiego  Tygodnia św. Krzysztofa oraz Uroczystej Mszy Św. w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia NMP w Kielcach udział wziął Prezes Stowarzyszenia Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców i Kandydatów na Kierowców „AUTOS” Krzysztof Kołodziejczak wraz z małżonką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.